به گزارش خبرگزاری برنا ، صبح روز شنبه 18 دیماه 1395، طی مراسمی که در ستاد نیروی انتظامی سیستان وبلوچستان برگزار شد، از زحمات سرهنگ دهقان تقدیر و غلام نبی کوهکن به عنوان مدیرکل جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان معرفی شد.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در ستاد انتظامی سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: باید جلوی مصادره خون شهدا را از سوی افرادی که با غرض پا در راه شهدا می‌گذارند، گرفت.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با تأکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان نسل جوانان، افزود: حفظ آثار و نشر ارزش‌های شهید و شهادت گران‌بهاترین سرمایه است.

وی ادامه داد: عظمت شهدا را باید بیش از هر پدیده‌ای از قرآن آموخت، چراکه قرآن بزرگ‌ترین جایگاه را به شهدا داده است.

امام جمعه زاهدان با تأکید بر اینکه برای حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و شهدا باید تلاش کنیم، ادامه داد: نباید افرادی با اغراض دور شهید و شهادت باشد بلکه باید قربانی شهدا باشد و آنها را سرمایه اصلی خود بدانند.

وی گفت: شهید و شهدا به ویژه شهدای گمنام متعلق به همه است و نباید شهدا را محدود کرد و در انحصار قرار داد.

سلیمانی بیان کرد: همه ما مدیون خون این شهدا هستیم، کسانی هستند که می‌خواهند فرهنگ شیعه لندنی رو پیگیری کنند که مسؤولان مربوطه باید بیش از پیش دقت داشته باشند، امروز کسانی هستند که از سرمایه‌ها به ویژه شهدا، روحانیت و ارزش‌ها سوءاستفاده می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: حفظ آثار شهدا حفظ بنا نیست حفظ بلکه حراست از تفکر و آرمان شهداست.

علی‌اصغر جمشیدنژاد معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: همه ما وامدار خون شهدا هستیم و باید از اخلاص و فداکاری شهدا درس گرفته و آن را سرمشق زندگی خود قرار دهیم.