حاکمیت مطلق بر جهان و انسان از آن خداست، و هم او انسان را بر سرنوشت اجتماعی حاکم ساخته است. هیچ کس نمی تواند این حق الهی را از انسان سلب کند یا در خدمت منافع فرد یا گروهی خاص قرار دهد و ملت این حق خدادادی را از طرقی که در اصول بعد می آید اعمال می کند که یکی از اصول برگزاری انتخابات و شرکت مردم و تحقق اراده مردم در انتخابات است؛1مردم در انتخابات آزادند و احتیاج به قیم ندارند و هیچ فرد یا گروه و دسته ای حق تحمیل فرد یا افرادی را به مردم ندارند. جامعه اسلامی ایران با درایت و رشد سیاسی خود جمهوری اسلامی و ارزشهای والای آن و حاکمیت قوانین خدا را پذیرفته اند و به این بیعت و این پیمان بزرگ وفادار مانده اند.2


 

شما چنانچه سطح رایتان از زمان سابق خدای نخواسته کمتر بشود ، بوق های تبلیغاتی خارج و شکست خورده های فراری به خارج خواهند گفت که ایران از اسلام رو برگردانده و از جمهوری اسلامی رو برگردانده است.

... اگر خدای نخواسته بر اسلام یا کشور اسلامی از ناحیه عدم دخالت در سرنوشت جامعه لطمه و صدمه ‏ای وارد شود، یک یک تمام ملت در پیشگاه خدای قهار توانا مسؤول خواهیم بود و نسل‏ های آینده که ممکن است از کناره‏ گیری‏ های کنونی مورد هزار گونه تجاوز واقع شوند ما را نبخشند....از مسائلی که ما در پیش داریم، الان قضیه انتخابات ریاست جمهوری است. من کار ندارم کی رئیس جمهور می شود، به من مربوط نیست، من خودم یک رأی دارم به هرکه دلم می خواهد می دهم، شما هم همین طور. اما اگر بخواهید در مقابل دنیا اظهار حیات بکنید که بگویید ما بعد از گذشتن چندین سال زنده هستیم، باید مشارکت کنید.3

 


وصیت من به ملت شریف آن است که در تمامی انتخابات چه انتخابات ریاست جمهوری و چه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و . . . در صحنه باشند و اشخاصی را که انتخاب می کنند روی ضوابطی باشد که اعتبار می شود. عدم دخالت مردم، از مراجع و علماء بزرگ تا طبقه بازاری و کشاورز و کارگر و کارمند، همه و همه مسؤول سرنوشت کشور و اسلام می باشند، چه در نسل حاضر و چه در نسلهای آینده، و چه بسا که در بعض مقاطع عدم حضور و مسامحه گناهی باشد که در راس گناهان کبیره است.پس علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد و الا کار از دست همه خارج خواهد شد و این حقیقتی است که بعد از مشروطه لمس نموده اید و نموده ایم. علاجی بالاتر و والاتر از آن نیست که ملت در سرتاسر کشور در کارهائی که به او  محول شده است بر طبق ضوابط اسلامی و قانون اساسی انجام دهد.4

--------------------

1) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، ص ۴۵

2) صحیفه نور، ج ۲۰، ص ۱۹۴

3) صحیفه امام، ج ۱۹، ص ۳۲۸

4) وصیتنامه سیاسی الهی، ص ۱۹

فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر، دهه‌ی پیروزی، دهه‌ی رسیدن به اوج پیروزی و قدرت، دهه نجات از ظلمت و استثمار، بر همه عاشقان و ایرانیان، تبریک و گرامی باد؛


به گزارش هامون پرس دبیر برگزاری مسابقات قرانی عرشیان کویر گفت : به منظور ایجاد فضای قرآنی در جامعه و گسترش معارف و مفاهیم قران کریم یک دوره مسابقات قران در سطح شهرستان نیمروز یرگزار می گردد.

صادق لک زایی افزود : این مسابقات که یکی از سنت های حسنه سردار شهید حاج حبیب لک زایی می باشد در دو گروه برادران و خواهران و در دو رده سنی زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد : علاقه مندان جهت شرکت در مسابقات به نزدیکترین مساجد در شهرستان نیمروز و توابع ، به روحانی مستقر مراجعه نمایند.

دبیر این ستاد با اشاره به اینکه ، هیئت امنای گلزار شهدای حضرت رسول اکرم (ص) ، دفتر امام جمعه معزز شهرستان نیمروز ، ناحیه ی مقاومت بسیج سپاه شهرستان ، سازمان تبلیغات اسلامی ، موسسه فرهنگی و هنری عرشیان کویر تاسوکی برگزار کننده این برنامه می باشند افزود : منتخبین مرحله ی اول ۱۴ تیرماه در گلزار شهدای حضرت رسول اکرم (ص) این مسابقات به رقابت خواهند پرداخت.

همزمان با آخرین پنجشنبه سال ۱۳۹۴ یادواره شهیدان روحانی و شهدای فاجعه تاسوکی در شهرستان “نیمروز” استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

پس از قرائت قرآن کریم با نوای «حجت‌الاسلام والمسلمین محمودی»، فرمانده ناحیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان نیمروز به ایراد سخن پرداخت.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ دهمین سالگشت شهدای روحانی فاجعه تروریستی تاسوکی و بزرگداشت «آیت الله میرزا ابراهیم شریفی»، به همت مجمع طلاب و فضلای استان سیستان و بلوچستان و مؤسسه فرهنگی هنری عرشیان کویر تاسوکی، صبح امروز ـ پنج شنبه 20 اسفند ماه ـ در سالن همایش های پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.
در این همایش که حجت الاسلام علی بهجت فرزند آیت الله العضمی بهجت در مورد مقامات علمی و عرفانی آیت الله شریفی سخن گفت، حجت الاسلام و المسلمین شریفی فرزند آیت الله میرزا ابراهیم شریفی، در ابتدای این مراسم پس از خیر مقدم به حضار اظهار داشت: ما هر چه داریم از برکت خون شهیدان است آنها با بصیرت راه سالار شهیدان را پیمودند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند و روحانیان شهید، پیش قراولان این راه هستند.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی و هنری عرشیان کویر تاسوکی همزمان با ایام فاطمیه و سوگواری حضرت زهرا سلام الله علیها، طبق سنت هر ساله یادواره شهدای روحانی فاجعه تروریستی تاسوکی، که در ماموریت تبلیغی در استان سیستان و بلوچستان توسط تروریست های جندالشیطان به شهادت رسیدند، شهیدان سرافراز جناب حجت الاسلام والمسلمین نعمت الله پیغان و مسلم لک زایی و گرامیداشت حضرت آیت‌الله‌ میرزا ابراهیم شریفی برگزار می شود.

زمان و مکان: قم. خیابان معلم. سالن همایش های پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، طبقه چهارم.

ساعت 10 الی 12. پنجشنبه 20 اسفند ماه.
ورود برای عموم علاقمندان به راه شهدای گرانقدر آزاد است.

دهمین سالگرد شهدای روحانی فاجعه تروریستی تاسوکی شهیدان لک زائی و پیغان و شهدای شهرستان نیمروز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی و هنری عرشیان کویر تاسوکی، دهمین سالگرد شهدای روحانی فاجعه تروریستی تاسوکی شهیدان لک زائی و پیغان و شهدای شهرستان نیمروز برگزار می شود.

این مراسم در پنج شنبه 27 اسفند ماه سال جاری در مجتمع فرهنگی سردار شهید حاج حبیب لک زایی در گلزار شهدای حضرت رسول اکرم (ص) شهرستان نیمروز در ساعت 14 مطابق هرسال برگزار می گردد.

سخنران مراسم نماینده محترم ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان آیت‌الله‌ سلیمانی است.

گفتنی است بنیانگذار این سنت حسنه سردار شهید حاج حبیب لک زایی است که در 25 مهر 1391 به خیل یاران شهیدش پیوست.

براساس این گزارش، درتاریخ 25 اسفند ماه سال 1384 اعضای گروهک تروریستی جندالشیطان با راهبندی محور زابل - زاهدان بیش از 20 نفر از مردم بیگناه منطقه را شهید و چند نفر را مجروح کرده و تعدادی را نیز به گروگان بردند.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی و هنری عرشیان کویر تاسوکی، همزمان یا ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین، نشست علمی سومین همایش "حبیب دل ها: یادمان سردار شهید حاج حبیب لک زایی" روز پنجشنبه 30 مهرماه، در شهر مقدس قم با حضور شخصیت های فرهنگی و مذهبی کشور برگزار می شود.
بنابر این گزارش، این نشست از ساعت 10 تا ۱۲ صبح در سالن مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در ابتدای خیابان معلم برگزار می شود.
در این نشست سردار ملکی، از همرزمان شهید لک زایی و رئیس مرکز تعالی معنوی کوثر قم درباره جایگاه و نقش سردار شهید در دوران دفاع مقدس و بعد از آن در استان سیستان و بلوچستان خواهد پرداخت.
در این نشست از دو اثر تازه منتشره شده مؤسسه فرهنگی و هنری عرشیان کویر تاسوکی درباره شهدا رونمایی می شود.
یکی از آثار، جلد ششم از مجموعه "حبیب دلها: یادنامه سردار شهید حاج حبیب لک زایی" است که در 360 صفحه در قالب گفتگو، مقاله، یادداشت، خاطره، شعر و ... به شرح زندگی و فعالیت های این سردار سرافزار سپاه اسلام می پردازد.
همچنین در این نشست دفتر شعری از سروده های شاعران کشور و استان سیستان و بلوچستان که در تجلیل از مقام شهدای فاجعه تروریستی تاسوکی سروده شده است رونمایی می شود.

در ادامه برنامه حاج یوسف کیخا همرزم سردار شهید لک زایی در دوران دفاع مقدس به ذکر خاطره می پردازد.

همچنین رونمایی از نرم افزار اندرویدی حبیب دلها از دیگر برنامه های این نشست خواهد بود.

در این نشست همچنین مستند حبیب دلها، درباره سردار شهید لک زایی پخش می شود و برخی اشعار برگزیده درباره این سردار شهید قرائت می شود.

همایش همنشینی با عرشیان طبق روال هر سال در دو بخش محفل انس با قرآن و یادواره شهدا در مجتمع فرهنگی سردار شهید حاج حبیب لک زایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پایگاه اطلاع رسانی گلزار شهدای حضرت رسول اکرم(ص) ادیمی در بیست و یکمین روز از ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن با حضور باشکوه مردم ولایتمدار سیستان و خانواده معظم شهدا، روحانیون، مسئولین، بسیجیان و نیروهای نظامی و انتظامی برگزار شد.

در این محفل نورانی سه تن از قاریان برجسته شهرستان نیمروز به تلاوت آیات قرآن کریم پرداختند.

برای چهارمین سال متوالی بعدازظهر سه شنبه ۱۶ تیرماه مسابقات قرائت قرآن در مسجد و حسینیه مجتمع فرهنگی سردار شهید حاج حبیب لک زایی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلزار شهدای حضرت رسول اکرم(ص) این دوره از مسابقات ویژه برادران و خواهران در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان برگزار شد.

داوری مسابقات قرآن این دوره را در بخش برادران حجت الاسلام حسین عبدی و حجت الاسلام محسن اشرفیان و در بخش خواهران؛ سرکار خانم دکتر لک زایی، سرکار خانم آذری و سرکار خانم نیک آیین بر عهده داشتند.

در این دوره از مسابقات در بخش قرائت بزرگسالان برادران، آقایان حبیب الله پورمعینی نفر اول، عباسعلی قزاق نفر دوم، رحمت الله حوضداری نفر سوم و در بخش قرائت جوانان آقای علی یزدان پور حائز رتبه شدند.

در بخش قرائت خواهران نیز سرکار خانم ها زهرا صیادی، ام البنین صیادی، حمیده صیاد اربابی به ترتیب اول تا سوم شدند.

لازم بذکر است این دوره از مسابقات که یکی از سنت های سردار شهید حاج حبیب لک زایی رئیس هیات امنای گلزار شهدا است، توسط هیأت امنای گلزار شهدا با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و موسسه فرهنگی و هنری عرشیان کویر تاسوکی برگزار شده است.