متن لوح سپاس آيت الله سليمانى به خانواده سردار شهيد حاج حبيب لك‏زايى‏

 

 

 

بسمه تعالى‏

بيست و پنجم مهرماه، سال‏روز پرواز سبكبال عرش پيمائى بود كه در ميان همه دوستان و همسنگران و ارحام و اقوام مورد بدرقه كم نظير مردم قدرشناس استان سيستان و بلوچستان قرار گرفت. بدرقه‏ اى كه به خاطر زودرس بودن، هرگز به راحتى در باور مردم اين ديار نمى ‏گنجد، نگاه نافذ، لبخند نمكين، برخورد متواضعانه، سبك و سياق متين و مؤمنانه او از ياد نمى ‏رود.

تقوا و سياست، ايثار و مقاومت، انديشه و حركت، تلاش و جديت اين عزيز، از صحنه استان محو شدنى نيست. بيانات شيوا، كلمات رسا، طلاقت لسان اين مرد، در جاى جاى اين استان براى هميشه طنين انداز است. او كه‏ از دامن علم پدر و از ميان امواج خون مظلومانه پسر و از درون اخلاص در عمل، سر بركشيده بود و خود بخش عمده از سلامتى را هديه رهبرى و نظام كرده بود، در مقام عروج با معراجيان خداجوى برآمد.

آرى! ابر مرد سربلند و سرافراز سردار جانباز حبيب لك‏زايى در جايگاهى است كه مرا ياراى توصيف نيست. نه از جايگاه سپاه و پاسداريش و نه از عنوان رزم و جانبازيش و نه از درد و رنج پنهانش و نه از متانت و وقار و رازداريش و نه از سمت‏ هاى متعدد حكومتى‏ اش؛ جز آنكه مبهم و سربسته و مجمل و پيوسته در مقام تشكر و عذرخواهى برآيم. خداوند او را با اوليائش محشور فرمايد و به بازماندگان صبر عطا نمايد.

..................................................................

حبيب دلها دفتر چهارم، ص: 25

اين نوشتار كه متن لوح تقدير «آيت الله سليماني» به خانواده شهيد لك‏زايي است در جملاتي كوتاه و گويا، حبيب دلها را توصيف كرده است.