موسسه فرهنگی - هنری عرشیان کویر

 • امروز یکشنبه 28 آبان 1396
 •  
   
   
   
   
   
  محل کنونی شما:
   
   

  آخرین مطالب

   
   
   
   

  شهيد لك‏زايى، مولود انديشه پاك انقلاب اسلامى‏

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  معتمدان و علماى اهل تسنن

  روستای سورو بخش زر آباد شهرستان کنارک

  استان سیستان و بلوچستان

   

   

   

  شهيد لك‏ زايى، مولود انديشه پاك انقلاب اسلامى‏

  مولوى عارف هوتى پيش از ظهر روز جمعه 24 آذر در نخستين يادواره حبيب دلها و سردار بى ‏ادعاى سپاه اسلام «شهيد حبيب لك‏ زايى» در مسجد جامع روستاى سورو با گرامي داشت ياد و خاطره شهيد لك‏زايى و شهداى دفاع مقدس اظهار داشت: با توجه به آيات و روايات متعدد در مورد خصوصيت‏ هاى شهدا، فخر مردم كشورمان و استان سيستان و بلوچستان و خاصه بخش زرآباد به جمهورى اسلامى و رهبرى معظم آن، وحدت جامعه اسلامى، تكريم شهدا، جانبازان و رزمندگان است.

  وى افزود: شهيد بزرگوار و حبيب دلها، سردار لك‏ زايى در طول دوران خدمتش به اين استان در شادى‏ ها و غم ‏ها شريك مردم سنى و شيعه بود. بارها و بارها و حتى در بلاياى طبيعى به بخش زرآباد و روستاى ولايتمدار سورو سفر كرد و از نزديك با مردم اين بخش و روستا هم كلام و هم‏ سفره شد.

  اين مدرس حوزه علميه اهل سنت در ادامه شهيد لك‏ زايى را مولود انديشه پاك انقلاب اسلامى و همچنين مدافعى براى حريم ولايت در مدت حياتش دانست و بيان داشت: در جامعه اسلامى، اهل تسنن و اهل تشيع زير پرچم اسلام ناب محمدى و رهبرى مقام معظم رهبرى به فكر رشد و تعالى روزافزون جامعه خواهند بود.

  سپس «على نورى دلاور» از شعراى بسيجى استان ضمن قرائت سروده‏اى در خصوص مقام شهيد و شهادت و همچنين فرهنگ بسيج و بسيجى، ياد و خاطره همه شهداى انقلاب اسلامى و دفاع مقدس را گرامى داشت.

  در ادامه يكى از نخبگان بخش زرآباد ضمن قرائت دل‏نوشته‏ اى در خصوص مقام شهيد بزرگوار لك ‏زايى به بيان مطالبى درباره نقش شهدا در شكوفايى جامعه اسلامى پرداخت.

  تنى چند از معتمدان و علماى اهل تسنن منطقه هم در اين همايش به ايراد سخنرانى درباره شخصيت شهيد لك‏ زايى پرداختند.

  بخشدار زرآباد نيز در اين مراسم ضمن پرداختن به بياناتى از مقام معظم رهبرى در خصوص ارزش و منزلت شهادت به عنوان مرگ آگاهانه و عزتمند، زندگى و تعامل بين اقوام و مذاهب گوناگون را در جمهورى اسلامى ايران به عنوان الگويى نمونه و مناسب از جامعه اسلامى، راهكار برون رفت مشكلات بسيارى از كشورهاى اسلامى دانست.

  «مجتبى شجاعى» افزود: شهيد بزرگوار لك ‏زايى به عنوان «ابوالشهيد» نه به خانواده خود بلكه به تمامى مردم استان سيستان و بلوچستان اعم از شيعه و سنى تعلق دارد.

  وى همچنين شهيد حبيب لك‏زايى را نمونه يك بسيجى وحدت‏آفرين در استان ذكر كرد و افزود: جا دارد تفكر شهيد لك‏زايى، تفكر شهيد شوشترى‏ و تفكر بسيجى به عنوان رهروان بى‏ادعاى ولايت در جامعه رشد كرده و به بالندگى و توسعه فرهنگى و اجتماعى جامعه اسلامى كمك كند.

  بخشدار زرآباد بيان كرد: به درخواست معتمدان و علماى اهل سنت و فرهنگيان بخش زرآباد طى جلساتى مقرر شد اين همايش در محرم امسال برگزار شود كه به يارى خداوند توانستيم اين مهم را محقق كنيم و بنا بر اين با همكارى شوراها و مردم هر ساله يادواره شهيد لك ‏زايى را در يكى از روستاهاى زرآباد با شكوه خاصى برگزار خواهيم كرد.

  شجاعى محبوبيت شهيد لك‏ زايى را ناشى از تبعيت بى‏چون و چراى وى از ولايت و رهبرى، بى‏ ادعا و بى‏نشان بودنش در حالى كه در اوج خدمت قرار داشت، مى‏ داند.

  گفتنى است مراسم بزرگداشت سردار شهيد لك‏ زايى به همراه محفل نورانى انس با قرآن با شكوه خاصى با حضور اقشار مختلف مردم، معتمدان، علماى بخش زرآباد و بخش ‏هاى همجوار از استان هرمزگان در مسجد جامع روستاى سورو برگزار شد. اين مراسم كه به همت بخشدارى، حوزه مقاومت بسيج، شوراى اسلامى و شهردارى زرآباد برگزار شد، حضور بيش از 700 نفر از شركت‏ كنندگان بر اهميت و شكوه اين همايش افزود. اين براى نخستين بار بود كه همايشى با حضور بيش از 700 نفر در بخش زرآباد برگزار مى‏ شود.*

  ............................................

  * حبيب دلها دفتر سوم، ص: 103

  افزودن نظر


  کد امنیتی
  بازنشانی

  قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی