موسسه فرهنگی - هنری عرشیان کویر

 • امروز یکشنبه 28 آبان 1396
 •  
   
   
   
   
   
  محل کنونی شما:
   
   

  آخرین مطالب

   
   
   
   

  تظاهر در رفتارش ديده نمى‏ شد

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  به قلم:

  ابراهيم فضائلى‏

  از دوستان شهيد

   

   

  تظاهر در رفتارش ديده نمى‏ شد

  انسان زمانى كه به فكر فرو مى‏ رود و ايام گذشته را مرور مى‏ كند، احساس مى‏ كند گذر زمان براى بعضى آميخته با خوبى‏ ها و به دور ماندن از دردهاى ديگران بوده و براى برخى هر لحظه ‏اش همراه با پند و عبرت گرفتن و در نتيجه استفاده مناسب از فرصت‏هاى طلايى عمر در جهت خدمت به خلق خدا بوده است. گروه دوم تمام خوشى خود را در رضايت خداوند و خدمت به بندگان او و تمام ناخوشى‏ها و ناملايمت‏ها و سختى‏ ها را در نافرمانى خدا و بى‏توجهى به خلق او مى‏ دانند.

  شهداى دفاع مقدس، شهيد چمران، شهيد حسينى طباطبائى، شهيد مير حسينى و سردار شهيد لك‏زايى از انسان‏هاى وارسته ‏اى بودند كه در پناه لطف و عنايت خداوند، تمام وجود خود را وقف كسب رضايت خداوند و خدمت به بندگان او نمودند. براى كشور و استان، خصوصاً سيستان و منطقه محروم پشت آب وجود چنين انسان با تقوا و خستگى ناپذير، مطيع و مدافع ولايت، حامى محرومان، با درايت، مدير و مدبر همچون سردار شهيد لك‏زايى از افتخارات است.

  براى بنده حقير هر روز و هر لحظه فقدان ايشان محسوس است، انگار ديگر ياور و پشتيبانى براى منطقه وجود ندارد. هر روز كه به محل كار مى ‏روم احساس مى‏ كنم ديگر آن پشتيبان و طرف مشورت امين حضور ندارد.

  سردار شهيد كه حقيقتاً حبيب دلها است به همه مشكلات توجه داشت؛ مشكلات مردم، جوانان، فضاهاى آموزشى، مشكلات اجتماعى، فردى و ... دوست داشت به نوعى در حل مشكلات، به دور از جنجال و هياهو و فقط براى رضاى خدا پيش قدم باشد. شخصاً اين امور را تا حصول نتيجه پيگيرى مى‏ كرد. در حل مشكلات منطقه فقط دستور نمى‏ داد بلكه شخصاً هم به صورت تلفنى و حضورى چه به صورت حضور در منزل يا مكانى خاص نظر مى‏ خواست، مثلًا نمى‏ گفت اين كار را انجام بدهيد بلكه مى‏ فرمود نظر شما درباره اين جلسه يا برنامه يا طرح چيست و بعد از دريافت نتيجه براساس اصل مشورت، خود مانند سايرين بلكه بيشتر از سايرين موضوع تصويب شده را پيگيرى مى‏ كرد و از هيچ كمكى دريغ نمى‏ كرد.

  در برخوردها و رفتار و كردار ايشان كاملًا معلوم بود كه اهل تواضع و فروتنى و نظم هستند. تظاهر اصلًا در رفتار ايشان ديده نمى‏ شد. هر چند ضايعه فقدان ايشان دردى بزرگ و اندوهى بى‏پايان است از خداوند بزرگ مى‏ خواهيم به بركت روح بلندشان بهتر از آنچه ايشان براى منطقه و مردم مى‏ خواست بر آورده سازد.

  والسلام‏*

  ........................................

  *) حبيب دلها دفتر سوم، ص: 250

   

   

  افزودن نظر


  کد امنیتی
  بازنشانی

  قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی